Kış Koşu Farklı sıcaklıklarda nasıl giyinilir

Yıllar önce 55 derecenin koşmak için ideal sıcaklık olduğunu okudum. Ve kemiklerime sıcak bir hava kızı olmama rağmen – 50’li yılların düşük mesafesinin düşük mesafe için spor için en iyi hava olduğunu tamamen kabul ediyorum.
En yeni videolarım

Jessica Simpson Anı – Açık Kitap İncelemesi
Jessica Simpson’ın yeni kitabı – Açık Kitap. Şarkıcı ve girişimci sırları döker ve perde arkasında anılarındaki tüm sürprizler.

Sesli Kitabın İncelemesi – Jessica Simpson onu okur! Ayrıca ses sürümünü aldığınızda bonus şarkılar var!

Daha fazla video

0 saniye 6 dakika, 5 saniye

Sıradaki
Covid-19 testim var
05:16

Canlı
00:00
08:21
06:05

Kış sezonunda koşmak zor. Soğukken yataktan kalkmak bile zor. Ancak nihayet sıcak rahat kapakların altından çıktığınızda, koşunuz için nasıl giyineceğinizi bilmek zordur.

Soğuk.

Ama sıcak ve terli olacaksın.

Koşucu ne yapmalı? #RunnerProblems

Peki. Yerel Monican’ınız yardım etmek için burada. Kendi kişisel referansınız için farklı sıcaklıklarda bu şekilde giyiniyorum. (Soğuk havalarla başa çıkamayacağımı, ancak koşarken hızlı ısındığımı unutmayın.)

Şaşırtıcı bir şekilde, koşucuların yaptığı en yaygın hatalardan biri, kışın abartılmaktır. Koşunuza sadece yarım mil ve aniden tüm bu kıyafetler pişmanlık duyuyorsunuz! Yani plan planı planı!

Hızlı İpucu: Ne bekleyeceğiniz ve koşarken ne kadar ısınacağı/soğuyacağı konusunda iyi bir fikir edinmek için bir çalışmanın başlangıç ​​ve bitişindeki sıcaklık tahminini kontrol edin.

#2 birçok yaygın hata, ekstremitelerinizi kapsamaz. Parmaklarınızın ve kulaklarınızın yavaşça donup yere düştüğünü hissetmek en kötüsüdür.

70 derece veya daha yüksek bir sürede çalışıyor –

Yaşlı bayanları sokaktan rahatsız etmeden olabildiğince çıplak olmaya çalışın. Çok cesur değilim, bu yüzden genellikle koşu şortları veya kısa kollu veya tank üstü olan koşu etek yapıyorum.

(RER Tank – Hareketli Konfor Skort)

60 – 70 derece çalışıyor –

60 dereceye yakın olsa bile ısınacağınızı unutmayın. Genellikle herhangi bir ürpertiden kurtulmak için kısa kollu bir tişört ve sıkıştırma çorapları yaparım.

50 Derece Koşuyor –

50’li yıllarda koşmak için hazırlanmak ne kadar sürdüğünüze bağlıdır. Hala bir yarış için şort ve kısa kollu giyerdim çünkü yarışlarda hızla ısındığımı hissediyorum (daha uzun bir mesafe ve vücudumu serin tutmak istiyorum). Ama evde bir eğitim için kapris giyerdim.

40 Derece Koşuyor –

Kürkten çık!

Şaka yapmak.

PA’daki Runner’ın Dünya Yarısı’nda gerçekten soğuktum ve temps muhtemelen en iyisi 36 ila 40 derece vardı. Capris ve 10k için uzun kollu bir teknoloji tişört yaptım ama şort ve yarım maraton için kısa bir kolu çünkü uzun sürecek ve çok ısınıyordum.

(New Balance Uzun Kol – Brooks Capris)

O havadaki yarısı için:

Yine, eğer evdeysem kapris giyerdim ve muhtemelen Brooks Running Running yeleği yelek bonusu = mutlu/dondurucu meme uçlarını gizler.

30’larda koşuyor –

Bu benim için soğuk! Sıcaklığa ve hangi mesafeye gittiğime bağlı olarak kapris ve katmanlar yapıyorum. Çok uzun bir mesafe 18+ olmadıkça bu havada kesin olarak uzun kollar.

30’ların altında koşmak –

Maryland’de donma/karlı havada koşmak zorunda kaldım ve tatsızdı. Uzun tayt, yün çorap, uzun kollu, kulak kapakları, eldivenler ve boyun yürüyüşçüsü yaptım.

Yağmur yağıyorsa veya dışarıda suya dayanıklı bir tabaka kar yağıyorsa iyi bir fikirdir. Güneşten daha parlaksa bonus puanları.

Kışın koşmak için giyinme:

1. Koşunuzun başlangıcındaki/orta ve ucundaki sıcaklığı kontrol edin. Temps’e göre giyin ve başlangıçta değil.

2. Katmanlar giyin, böylece kendinizi pişirmek yerine çok fazla ise kıyafetleri çıkarabilirsiniz.

3. Ekstremitelerinizin soğuk havalarda kaplandığından emin olun.

4. Vücudunuza ve koştuğunuz mesafeye göre giyin – en iyi yol yok.

Bana çalışma kitabını gönder

5

Paylaşmak önemsemektir!

5
Toplu iğne

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

PostaPaylaşmak

Leave a Reply

Your email address will not be published.