Anayasa Hukuku Bilgini John Vile, Kennedy / Bremerton Okul Bölgesi Kararı

Anayasa Hukuku Uzmanı John R. Vile, Middle Tennessee Eyalet Üniversitesi’ndeki Üniversite Onur Koleji Dekanı John R. Vile, yakın zamanda ABD Yüksekliği hakkındaki görüşlerini paylaştı Mahkemenin Kennedy / Bremerton Okul Bölgesi hakkındaki kararı.

“Bugünün ABD Yüksek Mahkemesi tarafından Kennedy / Bremerton Okul Bölgesi tarafından yapılan 6-3 kararı, okul öğretmenlerinin ve antrenörlerinin öğrencileri veya başkalarını onlara katılmaya zorlamadıkları sürece inançlarını ifade etmek için ideallerini kaybetmediklerini teyit ederek Zafer İlk Değişiklik Hakları Dinini özgürce kullanma hakları hem de devlet çalışanlarının resmi okul politikalarını duyurarak din kurmaya çalışmadıkları açık olduğunda, özel dini görüşleri ifade etmeleri için, ”diyor Dr. Vile papaz.

“Karar, anayasa hükümetlerin dini dogma kurmasını yasaklamasına rağmen, dini kendi başına ilgilendirmediğini ve bireysel ifadeleri ve inanç alıştırmalarını memnuniyetle karşıladığını teyit ediyor.”

Dr. Vile, ABD Anayasası’na ve değişikliklerine bir refakatçi de dahil olmak üzere Amerikan Siyaseti ve Hukuku üzerine birçok kitabın yazarı ve editörüdür. Doktora derecesini kazanan William ve Mary Koleji mezunudur. Virginia Üniversitesi hükümetinde.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
E -posta

Leave a Reply

Your email address will not be published.