Nova Scotia’daki MMA’nın yasal olarak bozulması (ve neden kılıç mücadelesi NS’de boks yapıyor!)

Kanada’daki MMA’nın yasallığını eyalet bazında kırmak, alışılmadık yasama patchwork çeşitli iller göz önüne alındığında ilginç bir alıştırmadır. Birlikte Ceza Kanunu’nun S-209 öncesi sürümünü aşmaya çalışıyor.

Bugün Nova Scotia’da hem profesyonel hem de amatör MMA’nın yasallığına hitap ediyorum.

Bu blogun okuyucularının bildiği gibi, başlangıç ​​noktası, uygun bir il çerçevesi olmadıkça MMA’yı yasadışı hale getiren Ceza Kanunu’nun 83. Bölümüdür.

Bölüm 83 (2) (d) illere MMA’yı düzenlemek için komisyonlar oluşturma yeteneği vermektedir ve profesyonel MMA ile sınırlı görünmemektedir. Özellikle illere, MMA’yı “ille birlikte sporun kontrolü için eyalet yasama organının tarafından veya bunun altında kurulduğu sürece, MMA’yı düzenlemek için“ atletik bir tahta, komisyon veya benzeri organ ”yaratma yeteneği verir.

Peki Nova Scotia’da ne var? MMA orada, şu anda olduğu gibi, Boks Otoritesi Yasası kapsamında yasal duruş alıyor. Bu yasa, “eyaletteki boksu denetlemek ve düzenlemek” ile görevlendirilen Nova Scotia Boks Otoritesini yarattı.

İşte ilginç hale geliyor. Boks, “Yumrukların boks tarafından boks olarak tanımlandığı gibi, ancak bağlam gerektirmediği sürece amatör boksu içermez”, Yumrukların kullanımını içeren bu tür ev eğlenceleri de dahil olmak üzere profesyonel boks yarışmaları veya sergiler olarak tanımlanır.

Yani, sporun “yumruk kullanımı” varsa ve NSBA tarafından boks yapıldığı tespit edilirse, boks. NSBA, Yasanın 10 (l) Bölümü uyarınca “hangi ev eğlencesini veya yumrukların kullanımını içeren eğlence türünü belirleyen politikalar yapmak” için yetki alır.

Düzenlemeleri araştıran NSBA, “Savaş Sporları” nı boks olarak benimsedi ve bir savaş sporunun ne olduğuna dair aşağıdaki tanım sundu:

(2) Bu düzenlemelerde, “Savaş Sporu”, bir yarışmacının bir yumruk kullandığı, açık veya kapalı veya bir yumrukta tutulan ve aşağıdakileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan bir silahı kullandığı yarışmacılar arasında tam vücut temasını içeren bir spor anlamına gelir. dövüş sanatları:

(a) Kickboks;

(b) shootfighting;

(c) karate;

(d) Tae Kwon Do;

(e) Jujitsu.

İlginç bir şekilde, bireysel dövüş sanatları tartışılırken MMA değildir. Bu bir sorun olabilir, ancak argüman, listenin kapsamlı olmaması ve MMA’nın açıkça “bir yarışmacının yumruk kullandığı yarışmacılar arasında tam vücut temasını içeren bir spor” olması olacaktır. Bununla birlikte, MMA’nın özel olarak belirlenmemesi için hiçbir neden yoktur.

Belki de birçok dikkat çekici olan, ‘Yumrukta tutulan bir silah’ ile kavga Nova Scotia’da boks olarak kabul ediliyor ve görünüşe göre mevzuat altında yasal, kim biliyordu?

Buradaki bir başka sorun, yasal boks yönergelerini belirlemek için politikalar devam ediyor. MMA teknik olarak Nova Scotia Yasası uyarınca boks olarak kabul edilebilirken, sporun yönergelerini ele alan tüm düzenlemeler, oyunun halatlarla bir halkada gerçekleştiği gereksinimler gibi saf boks ile konuşur, en az 8 oz eldiven kullanılır, sayılır Downed boksörler, dizler kullanma, rakibi tutma ve Weresling gibi fauller. Yani MMA yasaldır, ancak gerçek boks yönergeleri geçerlidir.

Bu sorunlardan devam etmek ve MMA’nın bir savaş sporu olduğunu kabul etmek (düzenlenmiş kuralların olmamasına rağmen) bir sonraki engele ulaşırız.

Profesyonel ve amatör arasındaki ayrım önemli hale gelir. Boks Otoritesi Yasası, Komisyon’a “profesyonel boks yarışmaları veya sergiler” düzenlemesi için yetkilendirir, ancak bağlam gerektirmedikçe amatör boksu içermez ”.

Bu, NSBA’nın profesyonel savaş sporlarını düzenleme yetkisine sahip olduğu anlamına gelir. Kanunun 15. Bölümü, NSBA’nın amatör boks ile ilgili politikalar yapmasına izin vermeye devam etmektedir. Amatör boksu işleyen politikaların tek bölümü, Kanada Amatör Boks Derneği kapsamında bu tür nöbetler yapılmasını gerektiren Pro-AM kartlarıyla ilgilidir. CABA, MMA Amateur MMA’yı düzenlemediği için, görünüşe göre Nova Scotia’da yasal olarak sınırların dışında.

Kısacası, Pro MMA yasal gibi görünmektedir, ancak boks yönergeleri geçerlidir, Amma yasal değildir, ancak kılıç dövüşü ve “yumrukta tutulan bir silahla” diğer profesyonel kavgalar iyi görünüyor. Düello var mı?

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

Nova Scotia’daki Sorunlar… 19 Şubat 2014 “Amatör MMA Yasası”
“Ev Lisanslama” Gereksinimleri ve MMA Fighter Mobility Haksaugust 27, 2013in “Ontario Atletizm Komiseri”
Hükümet Overlook, Nova Scotia’yı Boks Komiseri Derneği ile “İyi DEĞİL” idi. 11, 2017 1 Yorum

Posted in Uncategorized 

Leave a Reply

Your email address will not be published.