Şekerden vazgeçme beni birkaç yıl önce şişmanladı

Yeni yıl çözünürlüğüm olarak şekerden vazgeçtim. Kilo vermek istedim ve her şeyi dışarı çıkmaya ve sadece diyetimden tüm şekeri kesmeye karar verdim. Her beslenme etiketini okudum. Ben tatlıyı geri çevirdim. Çikolata yerine meyve yedim. En sevdiğim mısır gevreğini yemedim. Hayatımdaki tüm tatlıları tamamen ortadan kaldırdım. Çok fazla şeker ile pansumanlardan ve soslardan kaçındım. Takıntılıydım.

Şimdi geriye dönüp baktığımda biraz üzücü geliyor.

Ama soğuk Türkiye’nin gitmenin yolu olduğunu düşündüm. Uzun vadeli planın ne olduğunu düşündüğümü bilmiyorum, ama 20 kilo vermem gerektiğini biliyordum ve şeker yememenin hedef kilomu almama yardımcı olacağını biliyordum.

Harika yaptım! Bir tedaviye ihtiyacım olduğunda beyaz şekere bir alternatif buldum. ‘Tamam’ (benim tarafımdan tanımlandığı gibi) yiyeceklerden tatlı yarattım. Aslında zor bir Yeni Yıl kararına bağlı kaldığını bildiğim ilk kişiydim. Kimse çözünürlüğüne yapışmıyor, değil mi? Ben öyleydim.

Şekeri başarıyla bırakmıştım! Ama hepsi düzgün bir yelken değildi.

Vücudum muhtemelen daha önce olduğu kadar şekere bağımlı olmasa da, aylar sonra hala can attım. İkramları kaçırdım. Tatlı olmayı özledim. Bir ısırık pasta istedim!

Güçlü kaldım ve kararıma bağlı kalmaya çalıştım.

İşlerin değiştiği yılın bu zamanında oldu… O yılın Paskalya’sında erkek arkadaşımın annesi bana şeker ve hediyelerle dolu bir Paskalya sepeti verdi. Ailesiyle akşam yemeği yedim. Sonra beni mutluluk sepetimle eve bıraktı.

Tüm kısıtlama ve inkar ayları birikmişti ve herhangi bir iradem kalmadı. O gece oda odamda sadece sepette her bir şeker yedikçe her şey çöktü. Kendimi hasta ettim. Duramadım. Şekere karşı ‘ya da hiç’ tutumu beni hiçbir şeyden bir gün içinde her şeye götürmedi.

Tamamen vagondan düştüm ve kendimi Binge City, Nüfus 1’de buldum.

Ugh. Başarısız olduğum için kendime çok hayal kırıklığına uğradım. Pes etmiştim. Artık kendimi inkar edemedim. İrade gücümün her küçük damlası önceki üç ayda kullanılmıştı.

Aslında Willpower’ın sınırlı bir kaynak olduğunu ve sadece belirli bir miktarın olduğunu duydum. Bu yüzden ihtiyacınız yoksa iradenizi test etmemelisiniz. Ve sizin için çalışan sağlıklı kontroller ve bakiyeler kurmalısınız.

O yıl kendimi evde kurabiye ve doğum günü partilerinde pasta ve daha fazlasını inkar ederek kullandım… Hala eskisi kadar güçlü bir irade yokmuşum gibi hissediyorum. Geçmişin diyet geçmişim boyunca tüm ömür boyu arzımı kullandığımı düşünüyorum.

Ailem için Paskalya ikramları için alışveriş yaparken bugün bunu hatırlattım. Daha akıllı, çok daha uygun fiyatlı seçimler yapsaydım, o büyük, uzun süreli bir tıkınırcayı önleyebilirdim. Ilımlılık ile ilgilidir. Kendi bedeninizi, zihninizi ve ihtiyaçlarınızı bilmekle ilgilidir. herkes farklıdır. Tüm ya da hiçbir şey tekniği sizi kötü bir yola götürebilir. Elbette diğerleri için işe yarayan tek şey olabilir (içme sorunu olan biri için alkol durumunda olduğu gibi). Ancak sizin ve hayatınız için çalışan bir denge bulmanıza izin vermek, uzun süreli sağlık için çok önemlidir.

Yapıyor musun. Her zaman yaparsın.

Geliştirmeye çalışıyorsanız, bir aşk yerinden geldiğinden emin olun. Vücudunuzu seviyorum ve nazik davranın. Kendinize yiyecek veya egzersizle işkence etmeyin. Kendinize tedavi, sevgi ve hoşgörü ve yeterince uyku ve en sevdiğiniz yiyecekler ve sizin için çok önemli olan herhangi bir şey izin verin.

xoxoxo

Bana çalışma kitabını gönder

Kaydetmek

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Toplu iğne

Paylaşmak

Posta

Paylaşmak

Bunları tercih etmeye devam edin:

Kötü bir rutin hack nasıl durdurulur – 126

Kötü bir rutin hack nasıl durdurulur – 126

Yemeyi durdurmak için hile, aşırı yemekng veya başka bir kötü alışkanlık. diyeti atmanıza yardımcı olacak en iyi sezgisel yemek fikri

Bir antrenmanı bırakmak veya atlamak istediğinizde kendinize sormanız gereken 5 soru

Bir antrenmanı bırakmak veya atlamak istediğinizde kendinize sormanız gereken 5 soru

Koşunuzu zorlamanız veya kolaylaştırmanız gerekip gerekmediğini nasıl öğrenirsiniz. Koşarken ne zaman bir molaya ihtiyacınız olduğunu bilmek için 5 fikir veya

Sezgisel yeme ve binging hakkında Soru -Cevap, yaz koşusu için fikirler ve daha fazlası!

Sezgisel yeme ve binging hakkında Soru -Cevap, yaz koşusu için fikirler ve daha fazlası!

Yiyecek Fitness Sezgisel Yeme Soruları ve Cevapları Çalıştırma. Yaz koşusu için fikirler, depresyondaysanız ne yapmalı ve

2018 için TA DA Listesi

2018 için TA DA Listesi

Merhaba!! Ayı (ve yılı) tamamlarken, başardığınız her şeyi listelemenizi teşvik etmek için bir dakikanızı ayırmak istedim

Koşucular için en iyi onaylar

Koşucular için en iyi onaylar

İşte koşucular için 51 olumlu onaylama listesi. Bunları bugün Instagram’da işaret ettim çünkü fark etmeyebilirsin

Ekim Hedefleri Planlayıcısız Yazdırılabilir Aylık Hedef Belirleme Çalışma Sayfası

Ekim Hedefleri Planlayıcısız Yazdırılabilir Aylık Hedef Belirleme Çalışma Sayfası

Koşma ve fitness için aylık hedefler. Ana hedef, aylık hedef ve haftaya göre belirlenen küçük hedefler. Ücretsiz yazdırılabilir hedefler ay lütfen

⚡ Shareaholic tarafından

.

Posted in Uncategorized 

Leave a Reply

Your email address will not be published.