DNP-İyi, Kötü ve Josh Hodnik’in Çirkin

DNP, vücut geliştirme dünyasında, kabiliyetini kısa bir süre içinde döktüğü için övgü alan şüpheli bir kimyasaldır, ancak aynı şekilde eleştirilerden adil bir şekilde payını aldı. Kimyasal 2,4 dinitrofenol (DNP olarak da anlaşılır) büyük olasılıkla aldığı dayaklara layıktır. Çeşitli insanlar, vücut yağını son derece hızlı bir şekilde kaybetmeyi ima ettiği için bu kimyasalın yutulmasından öldüler.

DNP kullanmaktan 60’tan fazla kişinin öldüğü tahmin edilmektedir. DNP’ye aşina olan insanların görüşlerinin son derece güçlü bir kontrastı vardır. Çok sayıda, DNP kullanımından kaynaklanan ölümlerin sadece kimyasalın istismar edildiğinde gerçekleştiğine inanıyor ve diğerleri de bu ilacın onlarca yıl önerilen katı protokol çizgileri boyunca alındığında bile ölümcül olabileceğine inanıyor. Her iki tarafın da en iyi veya yanlış olduğunu öne sürmek için tam burada değilim, ancak sadece gerçekleri belirtmek için.

DNP olarak anlaşılan kimyasal, vücuttaki F0F1 adenosin trifosfat veya ATP sentaz molekülünü inhibe ederek çalışır. ATP, hücresel enerji transferinde, hücreler içinde enerji aktarılmasında kullanılır. Vücut, adenosin difosfatını ATP’ye dönüştürür ve kullanıldıktan sonra adenosin fosfatına geri dönüştürür. DNP bu sentezi inhibe eder ve enerji ısı olarak kovulur.

Bu, yaklaşık yüzde 50 metabolik bir artışla sonuçlanır, bu da günde bir kiloluk vücut yağının çeşitliliğinde yağ kaybına yol açar. Bu, her türlü diyete ilgi oranını teşvik edecek bir şeydir.

DNP pratik bir asırdır üretimde ve ilk Dünya Savaşı sırasında Fransız Mühimmat fabrikalarında endüstriyel ölçekte kullanıldı. Patlayıcı yapmak için pikrik asit ile karıştırıldı ve patlayıcı, deneyimli kilo kaybı, yüksek vücut sıcaklığı ve aşırı terleme yaparken DNP’ye maruz kalan işçiler. Bu süre zarfında DNP maruziyeti ile bağlantılı tehlike hakkında çok fazla anlaşılamamıştı ve bu bilgi eksikliği nedeniyle çok sayıda ölüm meydana geldi.

1931’de yapılan bir Stanford Üniversitesi araştırma çalışması, DNP’nin kısa bir süre içinde vücut yağını önemli ölçüde azaltma yeteneğine sahip olduğunu ve bu araştırma çalışmasının DNP’nin yöntemini çok sayıda diyet planı iksirine ve ilaçlara keşfetmesine yol açtığını gösterdi. Federal İlaç İdaresi 1906 yılına kadar ve DNP’nin bir diyet planı ilacı olarak kullanıldığı zaman, bu kuruluşun, kullanıldığı gibi ve nüfusa sunulduğu gibi gösterme yeteneğine sahip değildi. Bugün. Bunun, amfetaminlerin yönetilen bir ilaç olmadığı ve tipik olarak Benzadrin ticaret adı altında bir dekonjestan olarak sunulduğunu unutmayın.

2,4 Dinitrofenol, yıllar boyunca kilo kaybı için kullanılan tüm maddelerden farklı bir hayvandır. Bugün, boyaların ve ahşap koruyucuların üretiminde ve aynı şekilde bir pestisit olarak kullanılmaktadır. Genel olarak, vücut geliştiricilerle yağ kaybı için kullanılan birçok ilacın, DNP hariç bir seferde bir miktar tıbbi kullanımı olmuştur. Birinin pestisit veya patlayıcı olarak üretilen veya bir kişiyi içten dışa pişirdiği anlaşılan bir kimyasalın yutulması gerektiği görülüyor. DNP’nin Fat’ı tam olarak nasıl erittiğinin anlaşılan kapasitesi, çok sayıda insanın bu gerçekleri göz ardı etmesini sağladı.

1981’de Teksas merkezli bir doktor (Dr. Bachynsky) endüstriyel DNP’yi tabletlere işledi ve pazarladığı ve ‘Mitcal’ adı altında kişisel kilo verme merkezinde dağıtıldı. Bu zamana kadar, 2,4 dinitrofenol neredeyse duyulmamıştı çünkü 1938’deki ön yasağı. Müşteriler, 1982’de nefes darlığı, ateş ve FDA’ya terleme gibi yan etkileri bildirmeye başladılar ve 1984’te bildirilen bir müşteri ölümü vardı, ancak ölümün kasıtlı bir aşırı doz olarak yönetildiği. 1986’da Dr. Bachynsky, ilaç mevzuat ihlallerinden hüküm giymiş ve para cezasına çarptırıldı ve DNP’yi her türlü hastaya dağıtması yasaklandı. DNP’yi bir dizi tıbbi iddia için kullanmaya devam etti ve daha sonra 2008 yılında Avrupa’da kanser tedavisi olarak kullanılacak DNP’nin reklamı ile ilgili olarak sahtekarlık için hapse atıldı.

Steroid Guru ve hüküm giymiş steroid bayiliği Dan D Duchaine, Dr. Bachynsky’yi hapishanede tatmin etmek için meydana geldi ve eski doktor, IRS’yi dolandırmanın yanı sıra haraç için federal bir hapis cezasına çarptırıldı. Duchaine, Bachynsky’nin DNP hakkındaki hikayesini duymaktan büyülenmişti ve Duchaine 90’lı yılların sonlarında hapishaneden çıktığında, DNP’yi “yağ-kayıp ilaçların kralı” olarak tanıttı ve bu DNP için yepyeni bir çağ başlattı. Dr. Bachynsky14.000’den fazla müşteriden oluşan son derece büyük bir müşteri, ancak bu sayı Dan Duchaine’nin sahip olduğu ile uyumlu olacak. Ona uyması, DNP hakkındaki haberleri dünya çapında ancak ülke çapında yayılmakla kalmayıp tetikledi. İngiltere Gıda Ortak Şirketi, 2003 yılında DNP’nin tüketilmesi için zararlı olduğunu belirten bir uyarı yayınladı.

DNP’nin tehlikeleri yıllardır yaygın olarak anlaşılmıştır. DNP’den ilk ölüm 1918’de bildirildi. Çünkü o zaman, bir dizi kısa süreli ve uzun süreli yan etkiler keşfedildi. Katarakt çok sayıda kullanıcıyı ilgilendiren bir yan etki olmuştur. DNP bireylerinin sadece yüzde biri gerçekten katarakt yaşıyor olsa da, bugün ilacı kullanan vücut geliştiricilerinin görme sorunları hakkında hala endişe var. DNP’yi kullanan kişilerden bulanık görme raporları vardır, ancak bu kullanım durdurulduğunda ortadan kalkar. DNP, vücutta dikkate değer oksidatif gerginliğe neden olur, bu da kullanım kısa süreli olsa bile hasara neden olabilir.

Sahip olduğum verilerle burada yapabileceğim en iyi şeyleri bakış açısına koymaya çalışacağım. 1984 yılında bir doktor tarafından izlenen 14,00 DNP kişi arasında bir ölüm olduğunu ve ölümün kendiliğinden uygulandığı bildirildiğini görüyoruz. DNP ile ilişkili 61 belgelenmiş ölüm oldu, çünkü o zaman, tüm bilgilerini ve DNP’yi web’den aldı çünkü bir doktor onları izlemiyor. Bu, alınması gerektiği gibi alındığında DNP’ye dahil olan tehlikelerin azaldığını gösterir. DNP’nin risksiz bir yağ kaybı ilacı olduğuna inanıyor muyum? Aslında, vücut geliştiriciler tarafından kullanılan insülinin arkasında en zararlı ilaç olduğuna inanıyorum. Aynı şekilde, DNP’ye dahil olan tehlikenin, bu bileşiğin tam olarak nasıl alınacağı ve zarfı aşırı dozlarla itmek için bir gereksinim olmadığında, bir kişi üzerinde anladığında büyük ölçüde azalabileceğini hissediyorum. Her türlü bileşik, fazla kullanıldığında sorunlara neden olabilir.

Asetaminofen’in fazla kullanıldığı yılda 980 ölümden sorumlu olduğu bildirilmiştir. DNP, hata için asetaminofen gibi bir şeyden çok daha az alana sahip bir ilaç ve bu şekilde tedavi edilmelidir. Vücut yağını yakmada son derece verimli olması muhtemel olsa da, aynı şekilde ölüm de dahil olmak üzere uzun vadeli yan etkiler için daha büyük bir prospektife sahiptir.

Posted in Uncategorized 

Leave a Reply

Your email address will not be published.