UFC 173 Korsanlığı

ile uyumlu 4,750 dolarlık hasarlar, bu sitenin görüntüleme etkinliği korsanlığı kovuşturmaları için arşivlenmiş UFC ödeme durumlarına katkıda bulunduğunda, kararın nedenleri ABD Bölge Mahkemesi, Ed California tarafından azaltıldı. Ancak 110.000 dolar hasar.

Son durumda (Joe Hand Promotions Inc. / Dhillon) sanık bir sanayi kuruluşu işletti ve davacıya 750 dolarlık endüstriyel alt lisans ücreti ödemeden UFC 173’ü sergiledi.

Davacı zararlar için dava açtı ve varsayılan karar aldı. Davacı 110.000 dolar tazminat aradı, ancak mahkeme bu talebi yapılan hasarla orantısız olarak reddetti. Genel zararlarda 4.750 dolar ödüllendirilirken, Sulh Hakimi Yargıç Kendall Newman – uyumlu olduğunu düşündü –

Bu durumda, yaklaşık 22 dakika boyunca McHenry’s Bar’da bulunan davacı araştırmacısı, kuruluşta yemek yiyen veya içen yaklaşık 7 kişiyi keşfetti (yemek yiyen bir masa ve barda dört kişi). Dedektif, McHenry’nin barının ikisi davacı programını sergileyen üç 32 inç televizyona sahip olduğunu belirtti. Aynı şekilde söz konusu gece giriş için herhangi bir kapsam ücreti olmadığını bildirdi. (Bkz. ECF No. 8-3.) Ayrıca, mahkeme önünde sanıkların savaşın McHenry’nin barında yayınlanmasını tanıttığına veya dövüş gecesinde yiyecek ve içecek üzerinde özel bir primin suçlandığına dair bir kanıt yoktur. Gerçekten de, kuruluşta çok az patron olduğunda, McHenry’nin Bar’ın gece davacının programında herhangi bir daha yüksek şirketin yapması, diğer zamanlardan daha fazla gösterilmesi son derece düşüktür.

Davalıların Plaintiff programının korsanlığından her türlü önemli gelir elde eden kanıtları olmayan bu kayıt ışığında, mahkeme davacı 47 ABD uyarınca yasal zararlarda 1.000,00 dolarlık yasal zararlar veriyor. § 605 (e) (3) (c) (i) (ii). Bununla birlikte, davacı sanıkların kasıtlı olarak ve doğrudan/dolaylı endüstriyel avantaj veya kişisel parasal edinme işlevleri için (compl. ¶ 20) ve sanıkların masum veya yanlışlıkla davacı programını ele geçirmeleri inanılmaz derecede olası olmadığı için, Mahkeme aynı şekilde, davacının 47 ABD uyarınca iyileştirilmiş yasal zararlarda 3.000,00 $ ‘lık hakkı olduğunu keşfetmektedir. § 605 (e) (3) (c) (ii). Elbette, davacının iddia ettiği gibi, sanıkların yanı sıra diğer endüstriyel kuruluşlar, sorumluluklarının tam derecesinin açık piyasadaki izin için ödemek zorunda olduklarını aşmayacaklarını anladıkları takdirde mevzuatı kırmaya motive edilecektir. Bununla birlikte, mahkemenin davacının dönüşüm sigortası talebi uyarınca ödül verdiği davacı programı için izin ücretinin pahasına eklendiğinde, bu yasal zararlar, sanıklara ve benzer şekilde oturmuş sanayi tesislerine yeterli caydırıcı olarak hizmet etmelidir. Aynı zaman davanın durumlarıyla orantılı kalmak. Bkz. J&J Sports Productions, Inc. / Jurado, 2011 WL 6153605, *4’te (E.D. Cal. 12 Aralık 2011) (benzer durumlarda ödül toplama)…

Davacı, dönüşüm zararlarında 1.250,00 dolar ilan eder, çünkü bu, davalıların davacı programına yasal olarak havalandırmak için davacı ödemek için ihtiyaç duyacağı iddia edilmektedir. Davacının başkanı Joe Hand, Jr.’ın beyannamesi, Hava Davacı’nın programına endüstriyel altyazısı suçlamasının kuruluşun yeteneğine dayandığını göstermektedir. (ECF No. 9’da 3, ¶ 8, Örn. 2.) Sorun, davacının McHenry’nin barının gerçek yeteneğine dair bir kanıt sunmamış olmasıdır. Davacının dedektifi, McHenry’nin barına gittiği sırada 7 kişinin varlığını kaydetti, ancak kuruluşun genel kapasitesini öneremedi. (Bkz. ECF No. 8-3.) Bu nedenle, Mahkemenin talep edilen 1.250,00 $ ‘lık bir temeli yoktur. Bunun yerine, mahkeme, McHenry’nin barının 0-50 kişiye sahip olması durumunda tahsil edilecek endüstriyel sublicense suçlamasına dayanan 750,00 dolarlık 750,00 dolarlık hasar veriyor. (ECF No. 9, Örn. 2.)

Reklamcılık

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

UFC 173 korsanlığı için reddedilen 110.000 dolarlık hasar talebi; 6.000 $ Ödül 26 Aralık 2016 “Korsan”
175 Aralık 2015’in Korsanlığı için 20.000 $ hasar önerildi “Korsanlık”
UFC 173 korsanlığı için 60.000 dolarlık talep reddedildi – 8,242 $ ‘lık 12 Şubat 2017’de değerlendirilen zararlar “Korsan”

Posted in Uncategorized 

Leave a Reply

Your email address will not be published.