Kanada Tıbbi Derneği, S-209

GÜNCELLEME: 19 Nisan 2013 tarihinde bir kaydırma alıyor-

Aşağıdaki gönderi Top MMA News’de yeniden yayınlandı ve ziyaretçileri tartışma konusu için orada görmeye davet ediyorum.

CMA başkanı Dr. Anna Reid, bu haftanın başlarında bölgesel bir BC radyo şovunda yer aldı ve “henüz çok fazla araştırma çalışmamız yok, aynı zamanda henüz sunuldu. Yaralanmalar ”ve ek olarak“ yaralanmaların oranlarını anlamıyoruz… ama benim anlaşmazlığım her türlü yaralanma da çok fazla ”. Ses burada 16 Nisan arşivleri altında keşfedilebilir.

Son olarak, Dr. Johnny Benjamin, CMA’nın incelemeye değer lobi çabalarına düşünceli ve iyi topraklanmış bir cevap yazdı.

_____________________________________________________________________________________

Yogi Berra’nın dediği gibi, bitene kadar bitmiyor. Gider S-209’un uzman MMA’ya Kanada’da yasal bir çerçeve sağlayan mevzuata geçmesi beklenirken, Kanada Tıp Derneği bu sonucu raydan çıkarmak için elinden geleni yapıyor.

Bugün yayınlanan bir basın açıklamasında, Kanada Tıp Derneği Başkanı’nın milletvekillerini karışık dövüş sanatları nöbetlerini meşrulaştırmanın tehlikeleri konusunda uyardığı bildiriliyor. CMA’nın “Kanada’da tüm boks yasaklanması” resmi ortamı göz önüne alındığında, bu çok şaşırtıcı olsa da, ikiyüzlü bir ortamdır. MMA / boks açıkça katılımcı yaralanma tehlikesi içermesine rağmen, genel tehlike “futbol, hokey, güreş ve futboldan daha düşük”. Başkalarına hitap etmeden bir sporun yasaklanması sorununa girmek kaygan bir eğimdir. Eğer bu yoldan aşağı inersek, amigo gibi popüler aktiviteler bile yüksek travmatik yaralanma riski nedeniyle incelenebilir. CMA, daha yüksek yaralanma oranlarına sahip diğer sporlar üzerinde herhangi bir kamu tutumu almıyor, bu da yaralanma riskine dayanmadıysa, ortamlarının arkasındaki itici gücü kavrayabilmeyi zorlaştırıyor.

CMA, politika oynamak yerine travmatik beyin hasarı gerçeklerinden uzun süreli sağlık ve sağlıklı yaşam sonuçları da dahil olmak üzere, sporla temasa geçilen her türlü yaralanma tehlikesi hakkında kamuoyuna bilgilendirerek topluma daha iyi hizmet edecektir. Halkın en iyi bilgilerle hizmet verilmesi, böylece katılımcılar sağlanan herhangi bir faaliyette bulunmak isteyip istemedikleri ve tıbbi mahallenin bu risklerin halkı eğitilmesinde önemli bir işlev oynayabileceği konusunda bilinçli kararlar verebilirler. Öte yandan, düzenlemeden kaçan kamu yararına hizmet etmez. Bir gereksinim, MMA’nın son yirmi yılda, kılavuzun bu sporun ilerlemesine ve katılımcılarının güvenliğine yardımcı olduğunu kanıtlamak için son yirmi yılda yaptığı gelişimden hiçbir görünmüyor.

Tam basın bülteninin metni aşağıdaki gibidir:

OTTAWA – Kanada Tıp Derneği başkanı milletvekillerini karışık dövüş sanatları nöbetlerini meşrulaştırmanın tehlikeleri konusunda uyarıyor.

Anna Reid, karışık dövüş sanatları da dahil olmak üzere savaş sporlarını gözetim altında ve düzenleme altında getirecek düzenlemeleri inceleyen Commons Adalet Komitesi’nin önünde yer alıyor.

Gider, ödül mücadelelerine bakarak 80 yaşındaki Ceza Kanunu bölümünü güncelleyecektir.

Savaş sporları şu anda bir tür yasal limbodadır, çünkü teknik olarak yasalara göre yasadışı olabilirler, ancak kınanır.

Giderlerin destekçileri, karma dövüş sanatlarında daha güvenli yöntemler teşvik edecektir, bu da yaygın olarak kanlı bir yarışma.

Reid, bu tür savaşla savaşmanın tehlikeli olduğunu ve yaygın olarak ciddi kafa yaralanmaları yarattığını belirtiyor.

Derneğin Genel Konseyi 2010 yılında Karma Dövüş Sanatları Ödülü Maçları Yasağı için oy kullandı.

Mevcut düzenlemeler Senato’yu geniş bir destekle kabul etti ve benzer bir masraf, prorogasyon nedeniyle ölmeden önce müşterilere güçlü bir desteğe sahipti.

Reid, doktorların Judo ve Karate gibi savaş sporlarına karşı çıkmadığını belirtiyor.

“Ancak, boks gibi kafes dövüşü, diğer birçok spordan benzersizdir, çünkü rakibin temel amacı rakibini etkisiz hale getirmek için satın almaya zarar vermektir” dedi.

“Ve baskın hedefin rakibini boyun eğmek için pummel etmek olduğu bir faaliyet büyük sağlığı teşvik etmiyor.”

Bu, bu tür mücadelelerin uzun süreli tehlikeleri hakkında biraz kanıt olduğunu belirtti, ancak not edilen çalışmalar, boksun kafa travmasının tehlikelerini ve sonraki nörolojik problemleri gösterdiğini gösteriyor.

“Parlamenterler ve toplum için de, MMA’yı ceza kanunu kapsamında yasallaştırma endişesi bir seçime geliyor: para ve sağlık arasında bir seçenek.”

Bireylerin sağlığını ve sağlığını güvence altına almanın yanı sıra zararlı olmayan faaliyetleri teşvik etmenin yanı sıra CMA’nın en büyük Request’i savunma yetkisi olduğunu belirtti.Sağlık ve sağlıklı yaşamın yanı sıra sağlık ve sağlıklı yaşam bakımı.

“Benim için, bir doktor olarak, sağlık ve zindeliği önce koymakla ilgilidir. Kafaya yumruk atamam. ”

İşte çağdaş tweet akışının bir ekran görüntüsü:

Reklamcılık

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlgili

Kanada Milletvekili’nin telefonu CMA’nın masrafları S-209 MAIN 22, 2013in “Bill S-209”
Pat Reid Seices Endişe S-209 Darkmay 2013’te “Bill S-209”
Giderden sonra S-209 Temmuz 2012 “Bill S-209”

Posted in Uncategorized 

Leave a Reply

Your email address will not be published.