Ek markalar, Dick’in spor malzemelerine ürün koymak için akıllı mı?

Matt Weik tarafından

Bu makalede, çitin her iki tarafında oynadığımı göreceksiniz. Neden? Niye? Çünkü ürünlerini Dick’in spor malzemelerine koyan ek markalarla ilgili olduğunda artıları ve eksileri görüyorum. Aslında bunun gerçekleşmesi sürece sürdüğü için şok oldum, ancak bölgesel dick’in spor ürünlerindeki takviyeleri görmek, ister sevseyiz olsun, yeni gerçeğimizdir.

Bıçağı arkamdan çıkar
Mevcut her anne ve pop takviyeli tüccar, pazarın onları dinozorlar gibi ortadan kaldırmak için başka neler yapabileceğini sormalıdır. Yardım eden insanlar pazarı bugünkü olarak şekillendiriyorlar. 20 yıldan beri geriye baktığınızda, takviye kim satıyordu? Anne ve pop köşe mağazası tuğla ve harç perakendecileri. O kim. Satışların çevrimiçi yapmaktan kaçınıldı. Bugün Amazon’dan veya bugün tuğla ve harç işini ezen internet tüccarlarından diğer birçok takviye almıyordunuz.

Anne ve pop mağazaları geride kaldı ve varlıkları kadar markaları desteklemeye adanmışlardı. Ancak, markaların perakendecilerle olan bağlantı hakkında da aynı şey ifade edilemez. Bugün, her şey satış ve genel hacim etrafında dönüyor. Bir toptancı bir ürüne hacim itebilirse, tahmin edin ne oldu? Bir ton ürüne adım atmak için derin bir indirim oranı alacaklar. Bu arada, Anne ve Pop Places için fiyatlandırma aynı kalır.

Aslında memleketimdeki bir takviye tüccarından çıkabilirim, iki dakika bölgesel bir bakkal (hatta Wal-Mart) sürebilir ve aynı ürünlerden çok daha azıyla satın alabilirim. Ve burada ve orada birkaç peni konuşmuyorum, karşılaştırıldığında dolar tasarruf etmekten bahsediyorum.

Bununla birlikte, tüketiciyi para biriktirmek için o yerlere gittiği için suçlayabilir misiniz? Sadece paradan tasarruf etmekle kalmayacaklar, aynı zamanda bu kitlesel pazar türlerinden birçoğunu satın alıyorlar, bu yüzden bölgesel takviye mağazanıza özel bir gezi yapmak ve onlardan almak yerine sadece gereksinimi satın almak mantıklı geliyor. . Ya da, sürücüyü tamamen atlamak ve sadece gereksiniminiz takviyeleri için satın alımınızı internete koymak ve kapınıza verilmesini sağlayın.

Pazarımızdaki anne ve pop tüccarlarının her gün kapandığını görüyoruz. Sadece e-ticaret ve kitle pazarı/toptancılarla rekabet edemezler. Tüketici davranışı değişiyor ve üzücü bir şekilde biraz adamlar lehine değil. Bu nedenle, Dick’in spor ürünlerine takviyeler koymak, ek olarak, başlangıçta, ancak karşılığında hiç de gibi gelmediğini göz önünde bulundurarak takviye markalarına sahip olan küçük tüccarlara zarar veriyor.

Boyutu Dick’in
Tamam, eğer o alt başlıkta kıkırdamadıysanız, benim kadar olgunlaşmamış değilsiniz. Ama dürüst olmak gerekirse, boyut önemlidir (dedi ki). Pekala, şakalarla yapılmış.

Dick’in Sporting Products, Sporting Products alanında önemli bir tüccar. Fitness ekipmanlarından golf kulüplerine, atletik kıyafetlere, şişme sallara ve aradaki her şeye ve her şeye kadar her şeyi sunarlar. Spor veya açık havada sunuyorsa, Dick’in Spor Malzemelerinde bulacağınız son derece yüksek bir olasılık var. Dolayısıyla, takviye işinin ABD’deki yerlerinde bazı raf alanlarını ele geçirmesi mantıklıdır.

Fiyatlandırma, üzgünüm anne ve pop ile ilgili olduğunda, Dick’in spor ürünleri daha iyi fiyatlandırılır. Güç oluyor dostlarım. Rekabet etmek zor. Wal-Mart’ta 1 $ karşılığında bir protein çubuğunun satıldığını görmenin aynı nedeni ve bölgesel takviye mağazanıza girdiğinizde 3 $ veya daha fazla ödeme yaparsınız. Heck, birçok kitle pazar yeri esasen anne ve Pop Places’ın sadece mağazalarına getirmek için ödediği maliyetle takviyeler satıyor. Daha büyük perakendecilerle rekabet edebilecekleri bir yöntem yok. Eğer rekabet etmek istiyorlarsa, aslında ürünleri maliyetleriyle sunma veya çok az marjlar yapmalarını zorunlu kılıyorlardı, uzun süreli işten çıkmadan bunu yapmaları imkansız.

Ancak, Wal-Mart’ın yukarıda belirttiği gibi, insanlar zaten Dick’in spor ürünlerini giyim ve spor ürünleri için satın alıyorlar, bu yüzden yine, sadece bir tane oluşturmak için takviyeleri getirmek istemek mantıklı Stop-Shop Müşteri Deneyimi. Koşu ayakkabılarınız, egzersiz ekipmanlarınız ve kıyafetleriniz için zaten geldiğinizi anlarlarsa, protein tozunuzu ve protein çubuklarınızı almak için neden caddede sürmenizi istiyorlar? Yapmazlar. Bu nedenle, burada oturmak ve şirketlerine fayda sağlayabilecek bir adım atmak için onları suçlamak benim için zor.

İdeal cevap nedir?
Yukarıdaki çitin her iki tarafını da oynadım. Hangisi doğrudur? Dürüst olmak gerekirse, ikisi de öyle. Ek markaları destekleyen mağazalar için kendimi kötü hissediyorum – özellikle de ilk kezRoded ve bu mağazalar onlara ürünlerini tüketicilerin önüne çıkarma ve yargılanma şansı verdi. Ve şimdi, markalar hacim sunabilecek yerlerde kapılar açarken ve markanın genel gelirini artırmakla ilgili olarak iğneye adım atmaya yardımcı olduğu için bunların hepsi kayboluyor.

Elbette, markalar piyasadaki büyük çocuklarla oynamak için marjlarını hafifçe azaltıyor, ancak günün sonunda, markaların daha yüksek marjlar alacağı anne ve poplardan gelen daha küçük satışlara karşı kazanılan satışlarda bunu yapıyorlar. Markalar için sadece Dick’in spor malzemelerine gitmek mantıklı. Bir şirket sahibi olarak, hareketlerini kabul etmeliyim. Doğru olduğunu mı söylüyorum? Her zaman farklı markaların arkasında duran ve şimdi sıkışıp unutulan ve unutulan biti ezen bir hayranı değilim.

Düşüncelerin neler? Dick’in spor ürünleri yerlerine takviyeleri koymanın iyi bir adım olduğuna inanıyor musunuz veya markaların daha küçük tuğla ve harç işletmelerini desteklemesi gerektiğine inanıyor musunuz? Yorumlara neye inandığınızı anlayalım.

Posted in Uncategorized 

Leave a Reply

Your email address will not be published.