4 Masa Sandalye Seçenekleri (iş arkadaşlarınız tarafından sizi alay etmez)

Kümülatif oturmanın artmış kolon kanseri, kalp hastalığı ve tip 2 diyabet tehlikesiyle bağlantılı olduğunu duymuş olabilirsiniz . Aynı şekilde, durmanın hala sizin için o kadar da iyi olmadığını kontrol etmiş olabilirsiniz. Peki sadık bir ofis işçisi ne yapmalı? Sedanter olmakla bağlantılı sağlık ve sağlıklı yaşam tehlikelerini önlemek için, bu masa sandalyesi alternatiflerinden biriyle değiştirmeyi deneyin. Vücudunuzla ilgilenirken işinize odaklanabileceksiniz ve hatta yol boyunca birkaç kalori ekleyebilirsiniz.

Egzersiz topu

Fitness Center’da gördüğünüz canlı egzersiz kürelerinin de masa sandalyesi olarak kullanılabileceğini anladınız mı? Geleneksel bir masa sandalyesinin aksine, bir egzersiz küresi sizi dengeli kalmak için çekirdeğinizi meşgul etmeye teşvik eder. İnce zıplama, sizi enerjik tutmak ve işinize odaklanmak için eğlenceli bir yöntem olabilir. Seçimler kolay bir küre için yaklaşık 20 $ ‘dan geri destek ile çok daha sabit bir şey için yaklaşık 150 $’ a kadar.

Bisiklet masası

Bir bisiklet hayranıysanız, sizin için bir seçim olabilir. Bir masa bisiklet cihazı, masanızda otururken bacaklarınızı çalıştırmanızı sağlar, bu da daha sağlıklı, çok daha etkili bir size neden olabilir. Iowa Üniversitesi’nden yapılan bir araştırma çalışması, masalarında çok fazla pedal çeviren işçilerin kilo kaybını bildirme, işteyken gelişmiş konsantrasyonu ve daha az pedal çeviren veya pedal olmayan meslektaşlardan daha az hasta gün olduğunu keşfeder. Tümü.

Duran masa

Araştırma çalışması sadece ayakta durmanın potansiyel olarak olumsuz sağlık ve sağlıklı yaşam sonuçlarından kurtulmasa da, bir masa sandalyesinde oturmaya karşı bir avantajı var: zaten hazırsınız! Ayakta masalar harekete çok daha elverişlidir – yerinde yürüyebilir, bacaklarınızı uzatabilir veya kanın akmasını sağlamak için ofis etrafında bir tur yapabilirsiniz. Trend’e girmek için zarif bir ofiste çalışmak zorunda değilsiniz. Bilgisayarınız için raflar, klavyenin yanı sıra çok daha fazlası yaklaşık 40 $ karşılığında günlük bir iş istasyonu oluşturabilir.

Koşu bandı

Bu premium masa alternatifi, işte hareket etmek için altın temeldir – adımlarınızı almanızı ve aynı anda e -postalara cevap vermenizi sağlar! Bir araştırma çalışması, hareket ettirmenin yanı sıra, koşu bandı masalarının üretkenliği bile artırabileceğini gösteriyor. Öyleyse, yöneticiyi sizin için bir tane almaya nasıl ikna ediyorsunuz? Grup avantajı haline getirin. Bir Fitbit Grubu Sağlık ve Sağlık Müşterisi olan Kimberly Clark’daki işçiler, her yedi çalışan için bir koşu bandı masasının bulunduğu Irving, TX merkezlerinde ortak koşu bandı masalarında zaman ayırtabilirler.

Kendinizi rutin bir eski sandalyeyle keşfederseniz, her şey kaybolmaz. Mola alanına veya banyoya uzun yolu alarak adım adım atabilir veya iş arkadaşlarını bir seminer odası rezervasyonu yerine yürüyüş toplantılarına davet etmeye başlayabilirsiniz. Araştırma çalışmasının yanı sıra, yürüme veya rutin egzersizin yerini almasa da, genel kardiyovasküler sağlığınıza olumlu katkıda bulunabilir. (Masanızda aktif olmak için 13 daha fazla yönteme göz atın.)

Up yapmak mı istiyorsunuz? Fitbit Group Health and Wellness’ın işletmenizin başarılı bir sağlıklı yaşam programı oluşturmasına, işçi sağlığını ve sağlığını artırmanın yanı sıra mutluluğu artırmanın yanı sıra kârlılığa nasıl yardımcı olabileceğini tam olarak keşfedin.

Bu bilgi akademik işlevler içindir, ancak tıbbi tanı veya tedavinin yerini almaz. Bir sağlık ve sağlıklı yaşam sorunu veya koşulunu teşhis etmek veya tedavi etmek için bu bilgileri kullanmamalısınız. Diyetinizi değiştirmeden, uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeden, takviye almadan veya yeni bir fiziksel uygunluk rutini başlatmadan önce her zaman doktorunuzla denetleyin.

Emma Leyton

Emma Leyton, Fitbit Group Health için sağlıklı yaşamla ilgili kelimeyi yayıyor. Sağlık ve sağlıklı yaşamın yanı sıra sağlıklı yaşamla ilgili her şeyin bir meraklısı olan Emma, çalışma ortamı sağlığı için bir coşkuya ve insanların yaşamlarını tam olarak nasıl etkilediğini. Her yere giderek, San Francisco tepelerini koşarak, fırınında Brüksel lahanasını kavurabilir ve vitamix’teki smoothies’i harmanlayarak keşfedebilirsiniz.

Posted in Uncategorized 

Leave a Reply

Your email address will not be published.